Prečo drevo

 
 
 
2.jpg 5.jpg 6.jpg biele_okna.jpg D66.png DSC_1562.jpg masv_40.jpg okno__9_.jpg P9195320.jpg presklena_terasa__5_.jpg
 
 
AKCIA DVERE SKLADOM
 
 
 
O nás > Prečo drevo
 

DREVO

 

                               


Drevo ako prírodný materiál bolo už od nepamäti nevyhnutnou súčasťou remeselnej výroby, či života človeka. Nenahraditeľné vlastnosti dreva sú vhodné pre akúkoľvek výrobu. Pre výrobu sme si zvolili drevo nielen pre jeho krásu a kvalitu, ale aj pre ekologickú šetrnosť a vlastnosti, ktoré vytvárajú veľmi príjemné prostredie pre život. Žiadny iný materiál nepreukazuje svoju životnosť presvedčivejším spôsobom ako drevo.
Aj v terajšej dobe sa používajú okná a dvere, ktoré majú viac ako sto rokov a pritom boli vyrobené iným spôsobom  nie tak vyvinutým ako v terajšej dobe. Vďaka moderným technológiám a získaným poznatkom o štruktúrach, či akosti dreva, naša výroba produktov veľmi rýchlo napreduje, čo možno pozorovať i na kvalite vyrábaných výrobkov


VÝHODY DREVA:


• najprirodzenejší stavebný a konštrukčný materiál        
• prírodný, ekologický, zdraviu neškodlivý
• obnoviteľný prírodný zdroj
• drevo má vysokú tvarovú stálosť
• zo všetkých okenných materiálov ma drevo najnižšiu  tepelnú
rozťažnosť a vynikajúcu stálosť i pevnosť
• veľmi vysoká zvuková izolácia
• vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti
• dlhá životnosť
• vynikajúca odolnosť proti požiarom
• dlho si uchováva svoj tvar a nevylučuje toxické látky
•  tradičný prírodný materiál s dlhoročnou tradíciou 

 

  Drevo

pôsobí na človeka teplo, ukľudňujúco, je príjemné na dotyk a má jedinečné prírodné vlastnosti .
Drevené okná a dvere sa tešia vysokej obľube u širokej škály zákazníkov, ktorým zútulňujú interiér a dodávajú teplo domova. To, že drevo je prírodný materiál je však jeho výhodou ale aj niekedy nevýhodou čo sa týka životnosti. Ľudia sa začali zameriavať na okná vyrobené z plastu alebo hliníka, aby si predlžili životnosť  a mali výrobok bez údržby. Sú to však materiály, ktoré pôsobia na nás chladne a nepríjemne na dotyk.
Preto bola vyvinutá nová technológia pričom sme spojili kombináciu prírodného dreva s hliníkom. Touto kombináciou vieme zabezpečiť  a uspokojiť všetkých zákazníkov, ktorý chcú mať doma kvalitné euro okno alebo dvere, ktoré je z exteriérovej strany ešte chránené hliníkovou kapotážou. Jedná sa o najnovšiu technológiu a mimoriadne kvalitný výrobok, čo pocítite aj časom na úsporách energie aj ochrany okna pred poveternostnými vplyvmi prostredia.
Drevo dodáva v interiéry nezabudnuteľnú atmosféru a hliníková kapozáž chráni  z vonkajšej strany. Môžete u nás vybrať zo širokej škály farebných odtieňov aj kapotáži a vyrobíme vám výrobok na mieru a podľa vašich predstáv. Sme výrobcovia  a tým sme flexibilný s výrobou a požiadavkami.
Drevo hliníkové výrobky sú výbornou voľbou pre tých, ktorý majú radi  krásu a teplo dreva, pričom okná odolávajú aj všetkým externým podmienkam a majú dlhú životnosť.

 

Nechajte sa očariť krásou dreva spojenú s kvalitnou vonkajšou hliníkovou ochranou.
 

ZÁKLADNÝ MATERIÁL NA VÝROBU EURO OKIEN:
 

Ako základný materiál na výrobu okien používame drevené lepené euro hranoly, ktoré sa lepia z troch-štyroch lamiel s radiálnym a polo radiálnym sklonom vlákien. Na výrobu drevených euro hranolov sa používa ihličnaté prípadne listnaté rezivo vysušené na 13% s toleranciou 2%.cheeky

 

 

Používame lepidlo kategórie D4 ktorým sa lamely na seba zlepia je odolné voči poveternostným vplyvom a je ekologicky vyhovujúce. Takto zlepený hranol je tvarovo stály a odolný voči krúteniu. K dispozícií sú dreviny smrek, dub, borovica, červený smrek a meranti
 

Povrchová úprava Adler


Povrchová úprava okien - Rakúskou značkou Adler

Aby sme si dokázali užívať vizuálne a technické výhody  dosadených eurookien musia eurohranoly prejsť  dlhou cestou - od starostlivého výberu jednotlivých drevín, technického spracovania ale aj povrchovej úpravy,  ktorá patrí medzi dôležitý spracovateľský proces.
Len kvalitná povrchová úprava docieli pastvu pre oči                                                                            (vyniknutie prirodzenej farebnosti a textúry dreva) ale i prepožičiavaniu nových (získaných) chemických vlastností (odpudzovanie hniloby, škodcov, vlhkosti). Rakúska značka Adler však každým náterom dotvára nové prospešné vlastnosti dreva

Adler pozná dokonale kompromisy

Už povrchová úprava akrilovými lazúrami dokáže uspokojiť všetky typy zákazníckych odtieňov, pričom ekologické spracovanie dokážu zase oceniť aj veľkí nadšenci prírody. Upravené drevo získava vlastnosti, ktoré odpudzujú škodcov, hnilobu. ADLER Aquawood vytvoríme výborné podmienky pre regulárnosť vlhkosti dreva. Proces spočíva v odpudzovaní vlhkosti, ktorú by bežne profily bez použitia kvalitných lazúr dosiahli pomerne rýchlo. ADLER Aquawood však okrem odpudzovania vlhkosti, docielil prenášanie vlhkosti z dreva do okolitého prostredia.

Oknám dodáva dokonalú prirodzenú krásu

Lazúra Adler okrem svojich pozitívnych povrchových vlastností zabezpečujúcich bezproblémové funkčné využitie eurookien, podčiarkuje dreveným profilom prirodzenú krásu (odtieň). Adler vyvíjal po mnohé roky také lazúry, že v dnešnom období zúročil svojimi vývojovými a testujúcimi skúškami výborné výsledky - vyniknutie kresby. RC Design má otestované akrilové lazúry firmy Adler preto zákazníkom, či záujemcom o túto problematiku jednoznačne ponúka značku Adler ako aj povrchovú úpravu eurookien silno vrstvenými akrilovými lazúrami.